النتائج

Worldwide race statistics 2020

168 Wins 450 Individual runners 980 No. of runs
30 Stakes wins 17% % wins to runs 2 G1 wins

Worldwide race statistics 1992 - 2020

6,126 Wins 5,348 Individual runners 31,781 No. of runs
1,511 Stakes wins 19% % wins to runs 317 G1 wins
Wednesday, 8 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Sandown (Aus) (AUS)
Godolphin
12th James Cummings
Brad Rawiller (9 - 3)
16:30 Ladbrokes Odds Boost Handicap (3yo+) (Turf)
1m (Good To Soft) 3yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
6th James Cummings
James McDonald (9 - 0)
12:35 TAB Venue Mode Plate (Maiden) (2yo) (Turf)
6f (Soft) 2yo Mdn
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Nash Rawiller (9 - 3)
13:45 Hyland Race Colours Handicap (3yo) (Turf)
6f (Soft) 3yo
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
9th James Cummings
Kerrin McEvoy (9 - 8)
14:20 Sky Racing Active Handicap (4yo+) (Turf)
5f 110y (Soft) 4yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
James McDonald (9 - 11)
15:00 Ranvet Salkavite Handicap (4yo+ Fillies & Mares) (Turf)
6f (Soft) 4yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Nash Rawiller (9 - 4)
16:20 Yarraman Park Stud Handicap (3yo+) (Turf)
5f 110y (Soft) 3yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
3rd James Cummings
Kerrin McEvoy (8 - 7)
16:20 Yarraman Park Stud Handicap (3yo+) (Turf)
5f 110y (Soft) 3yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
6th James Cummings
Timothy Clark (9 - 3)
17:00 TAB Handicap (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+
Warwick Farm (AUS)
Godolphin
8th James Cummings
Nash Rawiller (9 - 5)
17:00 TAB Handicap (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+
Tuesday, 7 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Bendigo (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Brad Rawiller (9 - 2)
13:00 Bendigo Locksmiths 2YO Maiden Plate (Turf)
5f (Good To Soft) 2yo Mdn
Bendigo (AUS)
Godolphin
1st
trophy
James Cummings
Campbell Rawiller (8 - 10)
16:00 RMBL Investments Rising Stars BM64 Handicap (3yo+) (Turf)
6f 110y (Good To Soft) 3yo+
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
5th James Cummings
Blaike McDougall (8 - 9)
12:45 Duck Creek Dash 2YO Maiden Plate (Turf)
5f (Soft) 2yo Mdn
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
Kayla Nisbet (8 - 9)
12:45 Duck Creek Dash 2YO Maiden Plate (Turf)
5f (Soft) 2yo Mdn
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
8th James Cummings
Chad Lever (8 - 9)
12:45 Duck Creek Dash 2YO Maiden Plate (Turf)
5f (Soft) 2yo Mdn
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Chad Lever (8 - 13)
13:25 Muddy Gully Maiden Plate (2yo+) (Turf)
6f (Soft) 2yo+ Mdn
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Blaike McDougall (8 - 13)
13:25 Muddy Gully Maiden Plate (2yo+) (Turf)
6f (Soft) 2yo+ Mdn
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
12th James Cummings
Blaike McDougall (9 - 1)
14:05 Corrimal Class 1 Handicap (2yo+) (Turf)
6f (Soft) 2yo+
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
4th James Cummings
Blaike McDougall (9 - 2)
14:40 Mullet Creek Mile Class 2 Handicap (2yo+) (Turf)
1m (Soft) 2yo+
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
1st
trophy
James Cummings
Brock Ryan (8 - 5)
15:55 Mount Keira Maiden Handicap (2yo+) (Turf)
7f (Soft) 2yo+
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
8th James Cummings
Brodie Loy (8 - 11)
15:55 Mount Keira Maiden Handicap (2yo+) (Turf)
7f (Soft) 2yo+
Kembla Grange (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
Blaike McDougall (9 - 8)
16:35 Cataract Creek Class 1 Handicap (2yo+) (Turf)
7f (Soft) 2yo+
Monday, 6 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Ballarat (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Dean Yendall (9 - 0)
13:00 Magic Millions National Sale 2YO Fillies Maiden Plate (Turf)
6f (Heavy) 2yo Mdn
Sunday, 5 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Echuca (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
Brad Rawiller (9 - 2)
13:15 EMP & D Maiden Plate (2yo) (Turf)
6f (Soft) 2yo Mdn
Hanshin (JPN)
Godolphin
17th Ryuji Okubo
Atsuya Nishimura (8 - 9)
11:35 Maiden Race (3yo) (Turf)
1m 4f (Firm) 3yo Mdn
Hanshin (JPN) 1st
trophy
Teruhiko Chida
Mirai Iwata (8 - 7)
13:55 Allowance Race (Allowance) (4yo+ Fillies & Mares) (Dirt)
7f (Standard) 4yo+
Hanshin (JPN)
Godolphin
15th Tomohito Ozeki
Yuichi Fukunaga (8 - 9)
13:55 Allowance Race (Allowance) (4yo+ Fillies & Mares) (Dirt)
7f (Standard) 4yo+
Nakayama (JPN)
Godolphin
9th Takashi Kanari
Kosei Miura (8 - 7)
10:20 Maiden Race (3yo) (Dirt)
6f (Standard) 3yo Mdn
Nakayama (JPN)
Godolphin
2nd Tetsuya Kimura
Hiroshi Kitamura (9 - 0)
14:50 Asakusa Tokubetsu (Allowance) (4yo+) (Turf)
1m (Good) 4yo+
Tampa Bay Downs (USA)
Godolphin Racing LLC
7th Eoin Harty
Willie Martinez (8 - 11)
13:48 Claiming Race (3yo+) (Main Track) (Dirt)
6f (Fast) 3yo+ Claim
Saturday, 4 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Caulfield (AUS)
Godolphin
8th James Cummings
Jye McNeil (8 - 11)
14:55 Selangor Turf Club Handicap (3yo) (Turf)
5f 110y (Soft) 3yo
Hanshin (JPN)
Godolphin
1st
trophy
Yoshitada Takahashi
Yuga Kawada (9 - 0)
13:15 Allowance Race (4yo+) (Dirt)
7f (Standard) 4yo+
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
5th James Cummings
Blaike McDougall (8 - 11)
13:04 Fishboy Seafoods Maiden Handicap (2yo+) (Turf)
5f 110y (Heavy) 2yo+
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Blaike McDougall (8 - 13)
13:39 New Haven Farm Home Maiden Plate (2yo+) (Turf)
7f 110y (Heavy) 2yo+ Mdn
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
3rd James Cummings
Brock Ryan (8 - 4)
14:19 Ascend Sales Trophies 2YO Maiden Handicap (Turf)
6f 110y (Heavy) 2yo
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
6th James Cummings
Chad Lever (9 - 1)
14:19 Ascend Sales Trophies 2YO Maiden Handicap (Turf)
6f 110y (Heavy) 2yo
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
1st
trophy
James Cummings
Blaike McDougall (9 - 0)
16:19 XXXX Gold Class 2 Handicap (2yo+) (Turf)
5f (Soft) 2yo+
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
6th James Cummings
Chad Lever (9 - 1)
16:19 XXXX Gold Class 2 Handicap (2yo+) (Turf)
5f (Soft) 2yo+
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
4th James Cummings
Blaike McDougall (9 - 5)
16:59 Blakes Marine Benchmark 64 Handicap (3yo+) (Turf)
5f 110y (Soft) 3yo+
Hawkesbury (AUS)
Godolphin
8th James Cummings
Chad Lever (9 - 5)
16:59 Blakes Marine Benchmark 64 Handicap (3yo+) (Turf)
5f 110y (Soft) 3yo+
Morphettville (AUS)
Godolphin
3rd James Cummings
Dominic Tourneur (8 - 11)
14:26 AAMI Dequetteville Stakes (Listed Race) (2yo Fillies) (Turf)
5f 55y (Good To Soft) 2yo
Morphettville (AUS)
Godolphin
11th James Cummings
Dominic Tourneur (8 - 11)
17:41 Furphy Manihi Classic (Listed Handicap) (2yo+) (Turf)
5f 110y (Good To Soft) 2yo+
Nakayama (JPN)
Godolphin
NR Yoichi Kuroiwa
Hiroto Mayuzumi (8 - 11)
11:40 Maiden Race (3yo) (Dirt)
1m 1f (Standard) 3yo Mdn
Nakayama (JPN) 4th Yukihiro Kato
Kosei Miura (8 - 11)
12:30 Maiden Race (3yo) (Turf)
1m 2f (Firm) 3yo Mdn
Nakayama (JPN)
Godolphin
12th Yoichi Kuroiwa
Yutaro Nonaka (8 - 11)
13:00 Allowance Race (3yo) (Dirt)
1m 1f (Standard) 3yo
Nakayama (JPN)
Godolphin
6th Keizo Ito
Hironobu Tanabe (8 - 11)
15:45 Lord Derby Challenge Trophy (Grade 3 Handicap) (4yo+) (Turf)
1m (Firm) 4yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Rachel King (8 - 13)
12:10 Widden Kindergarten Stakes (Group 3) (2yo) (Turf)
5f 110y (Soft) 2yo
Randwick (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
James McDonald (8 - 13)
12:10 Widden Kindergarten Stakes (Group 3) (2yo) (Turf)
5f 110y (Soft) 2yo
Randwick (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
Hugh Bowman (9 - 0)
12:45 Quincy Seltzer Carbine Club Stakes (Group 3) (3yo) (Turf)
1m (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Timothy Clark (8 - 6)
13:55 TAB Adrian Knox Stakes (Group 3 Handicap) (3yo Fillies) (Turf)
1m 2f (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
1st
trophy
James Cummings
James McDonald (8 - 8)
13:55 TAB Adrian Knox Stakes (Group 3 Handicap) (3yo Fillies) (Turf)
1m 2f (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
14th James Cummings
Glyn Schofield (8 - 6)
13:55 TAB Adrian Knox Stakes (Group 3 Handicap) (3yo Fillies) (Turf)
1m 2f (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
6th James Cummings
Hugh Bowman (8 - 13)
16:35 T J Smith Stakes (Group 1) (2yo+) (Turf)
6f (Soft) 2yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
7th James Cummings
Joshua Parr (9 - 3)
16:35 T J Smith Stakes (Group 1) (2yo+) (Turf)
6f (Soft) 2yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
9th James Cummings
Tommy Berry (8 - 7)
17:15 The Star Doncaster Mile (Group 1 Handicap) (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
15th James Cummings
Kathy O'Hara (8 - 5)
17:15 The Star Doncaster Mile (Group 1 Handicap) (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
20th James Cummings
Jason Collett (8 - 10)
17:15 The Star Doncaster Mile (Group 1 Handicap) (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+
Randwick (AUS)
Godolphin
4th James Cummings
James McDonald (9 - 4)
17:50 De Bortoli Wines P J Bell Stakes (Group 3) (3yo Fillies) (Turf)
6f (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
10th James Cummings
Rachel King (8 - 7)
17:50 De Bortoli Wines P J Bell Stakes (Group 3) (3yo Fillies) (Turf)
6f (Soft) 3yo
Randwick (AUS)
Godolphin
11th James Cummings
Hugh Bowman (8 - 11)
17:50 De Bortoli Wines P J Bell Stakes (Group 3) (3yo Fillies) (Turf)
6f (Soft) 3yo
Tampa Bay Downs (USA)
Godolphin Racing LLC
5th Michael Stidham
Tomas B Mejia (8 - 8)
14:30 Maiden Special Weight (3yo) (Turf)
1m (Firm) 2-3yo Mdn
Friday, 3 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Cranbourne (AUS) 6th James Cummings
Ben Melham (9 - 0)
18:30 Highview Accounting Services 3yo Fillies Maiden Plate (Turf)
6f 110y (Good To Soft) 3yo Mdn
Cranbourne (AUS)
Godolphin
1st
trophy
Anthony Freedman
Damien Thornton (9 - 8)
19:30 Mexican House Berwick Class 1 Handicap (3yo+) (Turf)
7f 110y (Good To Soft) 3yo+
Tampa Bay Downs (USA)
Godolphin Racing LLC
2nd Eoin Harty
Daniel Centeno (8 - 8)
15:55 Allowance Optional Claiming Race (4yo+ Fillies & Mares) (Turf)
1m 110y (Firm) 4yo+
Thursday, 2 April 2020
Racecourse HorseOwner Result TrainerJockey (wgt) Time(local) Race details
Geelong (AUS)
Godolphin
5th James Cummings
Brad Rawiller (9 - 3)
17:00 bet365 Odds Drift Protector BM58 Handicap (3yo+) (Turf)
No Dist (Heavy) 3yo+
Gosford (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Jeff Penza (9 - 4)
13:15 Pluim Group 3YO Maiden Handicap (Turf)
5f (Good To Soft) 3yo
Gosford (AUS)
Seraglio (AUS)
Godolphin
NR James Cummings
Doubtful (9 - 2)
15:05 Pirtek Central Coast Maiden Handicap (2yo+ Fillies & Mares) (Turf)
5f 110y (Good To Soft) 2yo+
Gosford (AUS)
Godolphin
4th James Cummings
Jeff Penza (9 - 2)
15:05 Pirtek Central Coast Maiden Handicap (2yo+ Fillies & Mares) (Turf)
5f 110y (Good To Soft) 2yo+
Gosford (AUS)
Godolphin
2nd James Cummings
Keagan Latham (8 - 10)
16:55 Sneddon Bros Painting & Property Maintenance Class 2 Handicap (2yo+) (Turf)
6f (Good To Soft) 2yo+
Pakenham (AUS)
Godolphin
11th James Cummings
Mark Zahra (9 - 2)
19:00 R&C Asphalt Maiden Plate (3yo+) (Turf)
1m (Soft) 3yo+ Mdn